Відбулася лекція-діалог соціолога Томаса Подлевського (м. Париж, Франція)

07.05.2024 | 06:59

29.04.2024 р. відбулася лекція-діалог соціолога Томаса Подлевського (м. Париж, Франція). Студенти перших-четвертих курсів, магістранти, аспіранти, які навчаються за спеціальністю «Соціологія» у Львівському національному університеті імені Івана Франка, мали чудову нагоду долучитися до лекції французького соціолога-практика Томаса Подлевського (Thomas Podlewski) та обговорити широке коло питань, пов’язаних із формуванням високоефективних команд різного спрямування на основі здобутків та розвитку традицій Чиказької соціологічної школи. Тема його виступу «Інтеракціоністська соціологія: власний досвід та практика» була зосереджена на проблематиці соціальної дії та її трансформації у колективну дію, що актуалізує соціальні інтеракції як шлях творення інноваційного простору для спільної діяльності, розподілу та делегування влади, формування нового типу лідерства. У цьому процесі велика роль надається постаті дослідника, його залученості у процеси групоутворення.

У своїй соціоінженерній діяльності, як зауважив лектор, дослідник повинен так організувати свою роботу, щоб процес соціальних інтеракцій набував самоорганізаційного характеру, коли розподіл функцій та обов’язків всередині групи є свідомим вибором на шляху досягнення спільної мети. Лектор відповів на численні запитання зацікавленої аудиторії та провів свого роду майстер-клас у розкритті можливостей сучасної інтеракціоністської соціології, виходячи з результатів власних крос-культурних досліджень.