Знайдено залишки жетел готів на Бродівщині: результати археологічної практики студентів-істориків в урочищі Заставки

21.07.2016 | 16:49

Як повідомляє власкор ІА ZIK, в околиці міста Броди, в урочищі Заставки знайшли залишки житла готів. Знахідки здійснено в рамках археологічної практики студентів-істориків ЛНУ ім. Івана Франка. Також частково допомагали їм у цьому члени Бродівської громадської організації «Край» за очільництва декана Бродівського деканату УГКЦ отця Богдана Вихора.

Археологи знайшли житлово-господарський комплекс вельбарської культури, вірогідність існування якого середина – друга половина ІІІ ст. н. е.

Як зазначив у коментарях керівник експедиції, доцент кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Львівського національного університету ім. Івана Франка Ярослав Онищук, комплекс складався із житлової споруди-землянки з глиняною піччю та двох господарських ям.

Серед артефактів, які віднайшли археологи у заповнені споруд та в культурному шарі, були уламки бронзових і залізних фібул, бронзова сережка та велика кількість фрагментів ліпного й кружального посуду.

Фото з розкопок можна переглянути на сторінці ІА ZIK.