Історія країн Сходу другої половини ХХ – початку ХХІ ст. (032)

Тип: Нормативний

Кафедра: світової історії модерного часу

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
74.5Іспит

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
732доцент Козицький А. М.Іст-41с, Іст-42c, Іст-43c

Практичні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
732Іст-41сдоцент Козицький А. М.
Іст-42cТичка Г. І.
Іст-43cТурмис Н. В.

Опис курсу

Анотація  навчальної   дисципліни:

Дисципліна “Історія країн Сходу (друга пол. ХХ – поч. ХХІ ст.)” викладається на ІV курсі в першому семестрі обсягом 135 години (4,5 кредити). З них – 64 аудиторних годин (32 години лекцій і 32 години семінарських занять),  71 година – самостійна робота.

Мета і завдання: Лекційний курс покликаний виробити у студента комплексні уявлення про новітню історію країн Азії та Африки, розвинути в студентів системний та інструментальний підхід до навчального процесу. Метою курсу є ознайомити студентів із основними практичними навичками роботи із історичними джерелами з новітньої історії, методами їх критичної версифікації. Завдянням курсу є сприяти формуванню та розвитку в студентів гуманістичного ставлення до світу, несприйняття проявів ксенофобії та расизму в будь-яких їх проявах.

Результати навчання:

  • знати: головні історичні етапи розвитку країн Азії та Африки в новітній період, особливості та загальні риси окремих історичних періодів та їх проявів у головних країнах Сходу. Студент повинен володіти базовими знаннями про наукові концепції, що стосуються історії вузлових моментів світової історії; відомостями про найвідоміших історичних осіб, які здійснювали вирішальний вплив на новітню історію афроазійського регіону;

розуміти зміст понять: неоколоніалізм, негритюд, гандизм, халіфатизм, панісламізм, пантюркізм, ніппонізм, арабський соціалізм, королівський соціалізм, сіонізм, ісламський фундаменталізм, маоїзм, чучхе, вестернізація, культурна революція, Третій світ.

  • вміти: самостійно аналізувати та оцінювати історичні факти та реалії сучасного світу, застосовувати набуті знання у повсякденній діяльності, самостійному осмисленні поточних історичних подій, орієнтуватися в політичному житті сучасного світу.

Історія_Сходу_(д.п.ХХ – п.ХХ_)_IV_Опис

Рекомендована література

Базова

  • Козицький А. Новітня історія Азії та Африки. Львів, 2004.
  • Козицький А. Новітня історія країн Азії та Африки (1918–1999 рр.). Львів, 2000.
  • Сергійчик І.М. Новітня історія країн Азії та Африки (1918 – кінець XX ст.). Суми, 2002.

 

Допоміжна

  • Філіпенко Л.Н. Друзі і вороги революційної Туреччини (1918–1922). Київ, 1968.
  • Эпштейн А.Д. Войны и дипломатия. Арабо-израильский конфликт в XX веке. – Киев, 2003.

Навчальна програма

Завантажити навчальну програму