ХХІІІ ФОРУМ ВИДАВЦІВ У ЛЬВОВІ_тематичний форум_ІСТОРІЯ_15-18 ВЕРЕСНЯ

15.09.2016 | 09:55

Шановні колеги-історики!!!

Запрошуємо вас до участі у заходах тематичного майданчика з історії, що відбуватимуться в рамках ХХІІІ Форуму видавців у Львові 15-18 вересня 2016 р.

Тематика майже півсотні презентацій, семінарів та круглих столів охоплює найактуальніші проблеми сучасної історичної думки – методологія науки, написання підручників для школи та університету, дослідження історії українсько-польських взаємин, російсько-українських воєн, цивілізаційні контексти історії ісламу в Європі та в Україні, історія в художній літературі, роль шкільного вчителя у вивченні минулого рідного краю і взагалі – наскільки актуальна і потрібна історія сьогодні. Ці та багато інших питань відображені у ПРОГРАМІ тематичного майданчика з історії.

Партнерами тематичного майданчика є провідні наукові видавництва, вищі навчальні заклади, науково-дослідні інститути, інформаційні компанії.

Серед модераторів та спікерів – Сергій Плохій (США), Григорій Грабович (США), Ґенуте Кіркене (Литва), Ренс Бод (Нідерланди), Вахтанг Кіпіані, Денис Казанський, Лілія Гриневич, Федір Турченко, Ірина Матяш, Андрій Содомора, Микола Лазарович, Ярослав Грицак, Тамара Гундорова, Володимир Ващенко, Тарас Возняк, Володимир В’ятрович, Тарас Химич, Юрій Винничук, Іван Хома, Андрій Руккас, муфтій Саід Ісмагілов, Роман Назаренко, Ігор Колесник, Кирило Галушко, Андрій Гречило, Андрій Павлишин, Оля Гнатюк та багато інших. Співорганізаторами та спікерами круглих столів є вчені нашого факультету – професори Роман Шуст, Леонід Зашкільняк, Віктор Голубко, Леонтій Войтович, Олексій Сухий, Костянтин Кондратюк; доценти Олег Павлишин, Мар’ян Мудрий, Олена Аркуша, Ольга Щодра, Богдана Сипко, Руслан Сіромський, Роман Тарнавський, Роман Масик, співробітники Наукової бібліотеки – історики Людмила Єфремова, Ігор Петрій, Леся Купин, Микола Ільків-Свидницький, Олександр Седляр, Катерина Перегінець та ін.

Головна локація тематичного майданчика – Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5, 17). Інші локації – Музей історії релігії, Палац Потоцьких, Національний музей-меморіал окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”, Музей книги.

Координатор заходів – директор Наукової бібліотеки, доцент кафедри давньої історії та архівознавства Василь Кметь.

Серед новинок цьогорічного форуму є публікації викладачів історичного факультету та праці, до появи яких у світ долучився колектив факультету:

Дмитрасевич Т. А. Благословляю вишенські стежини… [Текст] : твори / Тадей Дмитрасевич ; Історичний факультет ЛНУ імені Івана Франка ; Інститут Івана Франка НАН України ; Інститут українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України. ‒ Львів : вид-во ЛНУ, 2016. ‒ Т. 1 / упоряд. О. Яремчук-Петьовка ; прим. М. Хомяка ; передм. М. Хомяка, О. Яремчук-Петьовки, Р. Шуста, Є. Нахліка, М. Пелех ; відпов. за вип. Є. Нахлік, Р. Шуст. ‒ 421 с.

Презентація книги 17 вересня 2016 р. о 13.00 в Науковій бібліотеці ЛНУ ім. Івана Франка (вул. Драгоманова, 5).

blahoslovlyayu-vyshenski-stezhyny

Аркуша О., Кондратюк К., Мудрий М., Сухий О. Час народів. Історія України ХІХ століття. Навчальний посібник. – Львів: Літопис, 2016. – 408 c.

Презентація книги 17 вересня 2016 р. о 14.00 в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5).

istoriya-narodiv

Галайчук В. Українська міфологія. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 288 c.

ukrajinska-mifolohiya

Детальнішу інформацію про заходи можна знайти на facebook-сторінці Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка.